تهیه بلیط و پرواز به قبرس شمالی

برای سفر به قبرس شمالی نیاز به اخذ ویزا در ایران ندارید بنابراین نیازی به رفتن به سفارت در ایران و یا نامه ودیعه مالی و غیره نیست. سفر قبرس شمالی مثل کشور ترکیه بدون نیاز به ویزا است و در فرودگاه قبرس به شما ویزا داده می شود شرایط اخذ ویزای قبرس را بخوانید. برای تهیه بلیط هواپیما کافیست به یکی از آژانسهای مسافرتی شهر خود مراجعه نمائید و از آنها در مورد بلیط پرواز به قبرس شمالی (فرودگاه ارجان یا ارکان در شهر لفکوشا) سوال نمائید.

مسیر رسیدن به قبرس شمالی معمولا دارای یک توقف است. ابتدا از ایران به استانبول و سپس به قبرس و فرودگاه ارجان. شهرهای بزرگ مانند تهران مشهد شیراز و اصفهان معمولا پرواز مستقیم به استانبول ترکیه را دارند ولی اگر در شهری زندگی می کنید که دارای پرواز مستقیم به استانبول نیست باید حتما از آژانس بخواهید ترتیب مسافرت شما را ابتدا به نزدیکترین شهر بزرگ که دارای پرواز به استانبول است بدهد.

ابتدای پرواز شما از ایران به ترکیه (معمولا فرودگاه آتاتورک استانبول) خواهد بود و پس از آن باید برای پرواز به قبرس شمالی (فرودگاه ارجان) به قسمت دیگری از فرودگاه بروید. توجه مهم: هنگام تهیه بلیط به مسئول آژانس تاکید کنید که فاصله بین فرودآمدن در فرودگاه استانبول تا پرواز بعدی شما را طوری تنظیم کند که بیشتر از دو ساعت زمان داشته باشید چون فرودگاه آتاتورک بسیار بزرگ و شلوغ است و با توجه به اینکه اکثرا زیاد با زبان ترکی آشنائی ندارید و بار زیادی را هم باید حمل کنید امکان سردرگمی و جا ماندن از پرواز قبرس وجود دارد

دومین نکته مهم در هنگام اخذ بلیط مطمئن شوید که میزان بار مجاز شما برای پرواز چند کیلو برای هر نفر است و مطمئن شوید که مقصد نهائی بار فرودگاه ارجان در قبرس ترک نشین یا قبرس شمالی و شهر لفکوشا باشد و این نکته را در هنگام پرواز از ایران حتما گوشزد کنید

بعد از پرواز دوم به فرودگاه ارجان در قبرس وارد می شوید که با نشان دادن کپی برگه پذیرش ماموران کنترل گذرنامه برای شما ویزای یک تا سه ماهه را در پاسپورتتان درج می کنند. در فرودگاه اگر از قبل با ما هماهنگ کرده باشید ( حتما حداقل ۱۰ روز قبل از پرواز به قبرس تاریخ دقیق و زمان رسیدن به فرودگاه قبرس را از طریق پرکردن فرم استقبال ویا ارسال یک کپی از بلیط به ایمیل ما است که ما در جریان زمان رسیدن شما به قبرس و آماده استقبال و اسکان شما باشیم)  تیم مستقبلین ما منتظر شما خواهند بود تا شما را برای اقامت دو روزه رایگان به خوابگاه اسکای ونوس منتقل نمایند.

در قبرس تیم مستقبلین یک سیمکارت رایگان از طرف دانشگاه بهمراه بروشورها و کاتالوگ دانشگاه به شما خواهند داد. نیازی به خرید سیمکارت نیست.

مطالب مهم


ترجمه شده توسط : بسته بندی

http://regemu.com