خرید ماشین در قبرس

توجه: تمامی مطالب نوشته شده در زیر صرفا جعت اطلاع و کمک رسانی به دانشجویان قبرس و خانواده های ایرانی، بر پایه زندگی ۱۱۱ ساله مشاورین و دانشجویان قدیمی و خود اشخاص قبرسی نوشته شده است. ما نهایت سعی خود را برای راهنمائی شما عزیزان قبل از شروع تحصیل و زندگی در قبرس می نمائیم تا زندگی و تحصیل راحت تر و در خور شان ایرانی را به امید خداوند داشته باشید.

چند راهنمائی بسیار مهم برای خرید ماشین در قبرس
– قیمت ماشین نسبت به نوع اتوموبیل از ایران ارزانتر است ولی قیمت سوخت بسیار بیشتر از ایران است (حدود – قیمت ماشین از ۲۰۰۰ دلار تا هر چه بالاتر بخواهید هست ولی ترجیحا ماشینهای ژاپنی که در قبرس فراوان هم هستند بخرید. به دلیل اینکه فروختن ماشینهای ژاپنی سریعتر بوده، قطعات و لوازم آن در دسترس و تعمیرکاران آن زیاد هستند (البته که می توان گفت بزرگترین مزیت ماشینهای ژاپنی، همان ساخت ژاپن بودن آنها نیز هست) این ماشینها معمولا دارای مصرف کم (با توجه به گرانی قیمت بنزین) بوده و بسیار دیر نیاز به تعمیرگاه پیدا می کنند. سعی کنید ماشینهای بالاتر از مدل ۲۰۰۹ و برندهای تویوتا، سوزوکی، مزدا و نیسان را ترجیحا بخرید. همچنین ماشینهای فورد نیز اتوموبیلهای بسیار خوب و راحتی هستند.

– اگر در پی خرید ماشینهای مانند بنز و بی ام و و آئودی و … هستید باید بدانید که قیمت این ماشینها بسیار بالاتر از اتوموبیلهای دیگر است و همچنین قیمت وسائل و تعمیرات نیز بالاتر است. هزینه تعمیرات ماشینهای بنز و بی ام دبلیو بسیار بالا است همچنین موقع فروش شما باید زمان زیادی را برای فروش این ماشینها سپری کنید تا مشتری پیدا شود و ضرر فروش نیز معمولا بالا است. برخی دوستان در بدو ورود ماشینهای فرضا بی ام دبلیو مدلهای پائین مثل ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ را که قیمتهای تقریبا پائینی دارند و ظاهر خوبی نیز دارند را می خرند که اشتباهی بسیار بزرگ است و بعد از دو سه ماهی واقعا پشیمان می شوند. بدلیل مخارج بالای تعمیرات و…

– هر شخصی که در قبرس ماشین بخرد باید عوارض جاده ای سالیانه پرداخت کند. دقت کنید برای ماشینهای با حجم موتور بالا علاوه بر مصرف زیاد بنزین و و هزینه سوخت شما باید مقدار زیادی را سالیانه به عنوان عوارض جاده ای پرداخت نمائید. پس بهترین راه خرید ماشینهای کم مصرف و ترجیحا کوچکتر است

– خرید ماشین از گالری ها اندکی گرانتر است. (البته نه تمام گالریها).  بهتر است ماشین را از صاحب آن بخرید. در شهر شما تعداد بسیاری ماشینهای درحال تردد خواهید دید که پشت شیشه عقب نوشته شده برای فروش (SATILIK)  و شماره تلفن صاحب آن هم زیر آن ذکر شده است.

– برای کارواش و شستشوی ماشین یک کارواش خوب با صاحب ایرانی در فاماگوستا بنام اتوکلینیک وجود دارد که قیمتهای آن زیر قیمت سایر کارواشهای شهر است.

مطالب مهم


ترجمه شده توسط : بسته بندی

http://regemu.com