دریافت ارز دانشجوئی

برای درخواست و دریافت ارز دانشجوئی کلیه دانشجویان و داوطلبین تحصیل در دانشگاه EMU قبرس باید مراحل زیر را طی نمایند

درخواست برای تخصیص ارز دانشجوئی قبل از ورود و ثبت نام در دانشگاه به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد

برای تسریع در پروسه می توانید یک وکالتنامه محضری به شخصی (پدر و مادر نیازی به وکالت ندارند) که به نیابت شما برای گرفتن ارز اقدام می نماید در ایران بدهید
بعد از ثبت نام در دانشگاه EMU و پذیرفته شدن شما به عنوان دانشجوی این دانشگاه مدارک زیر را تهیه نمائید:

– گواهی اشتغال به تحصیل قابل تهیه از محل دفتر امور آموزشی EMU (رجیستر آفیس)
– گواهی فیش پرداختی شهریه ترم دانشجو (Payment Letter)  قابل تهیه از دایره مالی دانشگاه (اکانت آفیس) جنب دفتر امور دانشجوئی
– کپی پاسپورت دانشجو

پس از تهیه موارد فوق این مدارک را به همراه اصل پاسپورت به نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در قبرس تحویل می دهید (معمولا ۵ شنبه ها کارمندان محترم سفارت به دانشگاه آمده و از صبح تا ظهر در محل انجمن دانشجویان ایرانی( طبقه سوم ساختمان مرکزی)، برای کارهای کنسولی حضور دارند. بعد از تحویل مدارک فوق در ۵ شنبه بعدی برای اخذ مدارک تائید شده توسط سفارت، مجددا مراجعه می نمائید.

پس از طی مراحل فوق تمامی مدارک را اسکن نموده و به سایت نشاء وزارت علوم رفته و فرم مربوط به درخواست ارز دانشجوئی را پر نمائید. توجه داشته باشید در هنگام پر کردن فرم حتما محل سکونت خانواده خود را که در ایران برای دریافت ارز وکیل شما هستند استان محل سکونت خود انتخاب نمائید.

پس از این مراحل به شما یک تاریخ توسط سایت داده خواهد شد که موظف به ارائه اصل مدارک فوق در آن تاریخ در ایران خواهید بود. پس از آن تقریبا بعد از یکهفته به اداره پست محل سکونت ایران مراجعه نمائید و معرفی نامه ای را دریافت خواهید کرد که به بانک اجازه فروش ارز دانشجوئی به شما را می دهد. نماینده شما معرفی نامه را بهمراه پول به بانک برده و می تواند تا سقف ۶۰۰۰ دلار از بانک به نرخ دولتی دلار تهیه نماید.

مطالب مهم


ترجمه شده توسط : بسته بندی

http://regemu.com