شرایط تحصیل قبرس برای مشمولین

شرایط تحصیل برای مشمولین وظیفه عمومی که تمایل به ادامه تحصیل در قبرس دارند به دو صورت تقسیم بندی می شود.

مشولین متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند (تحصیلات تکمیلی)
پس از اخذ پذیرش از دانشگاه EMU قبرس و دریافت نامه پذیرش،داوطلب نامه مورد نظر را به اداره وزارت علوم  برده و به دایره امور مشمولین مراجعه می نماید. ( توجه مهم: رشته پذیرش شده شما در نامه پذیرش باید منطبق و زیر شاخه رشته مقطع قبلی که از آن فارغ التحصیل شده اید باشد و معدل شما باشد و امتحان تولیمو در ایران را هم باید شرکت نمائید)
پس از ارائه نامه پذیرش، مسئول مربوطه ایمیلی مبنی بر درخواست تائیدیه این نامه به ما میفرستد (در صورت درخواست می توانید ایمیل info@regemu.com را به بدهید). ما پس از دریافت ایمیل نامه پذیرش داوطلب را عینا برای مسئول مربوطه ارسال می کنیمو سپس ایشان شما را برای انجام مراحل اداری معافیت تحصیلی خدمت به حوزه نظام وظیفه و متعاقبا اداره گذرنامه ارجاع خواهند داد و راهنمایی خواهند کرد.

مشولین متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی، داروسازی و ….
بطور کلی سازمان نظام وظیفه برای مشمولینی که تمایل به تحصیل بعد از دیپلم و در مقاطع کمتر از کارشناسی ارشد و دکترا در خارج کشور را دارند مرخصی تحصیلی صادر نمی کند. لذا داوطلبین باید برای خروج از کشور مبلغی را بعنوان وثیقه به حساب خزانه واریز نموده تا اجازه خروج موقت از کشور برای ایشان صادر شود.
مراحل به این صورت است که شما با مراجعه به سازمان گذرنامه و نظام وظیفه تقاضای خروج موقت از کشور را به قید وثیقه می نمایید ( مبلغ وثیقه در حال حاضر  میلیون تومان است). بع از واریز مبلغ فوق به شما بصورت موقت معمولا بیست روزه اجازه خروج از کشور بصورت مسافرتی داده می شود. بعد از خروج در بازه زمانی مشخص شده در قبرس حاضر شده و ثبت نام می نمائید. پس از ثبت نام کلیه مدارک ثبت نامی بهمراه گواهی دانشجویی شما در قبرس که هنگام ثبت نام توسط دانشگاه به شما داده میشود را به محل حضور نمایندگان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران که معمولا هر هفته در داخل دانشگاه حضور بهم میرسانند تحویل داده و پرونده دانشجویی تشکیل میدهید. این پرونده به عنوان تاییدیه حضور و تحصیل شما در قبرس بعنوان دانشجو خواهد بود. پس از آن و با طی مراحل مراحل اداری قادر خواهید بود قانونا در هرسال فقط سه ماه به ایران رفت و آمد نمائید.
توجه: طبق قانون جدیدی که جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهور به مجلس پیشنهاد نمودند، مشمولین شاغل به تحصیل در خارج از کشور بصورت نامحدود امکان تردد به داخل را دارند. الزاما عملی شدن این قانون هنوز مشخص نیست.

 

این مطلب را هم ببینید

 

 

مطالب مهم


ترجمه شده توسط : بسته بندی

http://regemu.com